15 i 16 czerwca uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Podczas tych dwóch dni zapoznali się z historią tego miasta, zobaczyli niezwykłe miejsca. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Muzeum Powstania Warszawskiego. To, co tam zobaczyliśmy, zrobiło na nas ogromne wrażenie. Mogliśmy choć w części wyobrazić sobie realia, w jakich przyszło żyć ówczesnym mieszkańcem stolicy. Odgłosy walk, wywieszone na ulicy listy osób, na które wydano wyrok śmierci, przejście kanałami Warszawy to tylko jedne z wielu przygotowanych przez Muzeum wspomnień. Na pewno na długo pozostanie w pamięci lot nad Warszawą w technologii 4D, podczas którego można było przekonać się na własne oczy, jak ogromnych zniszczeń dokonali okupanci w mieście. To była niezwykła lekcja historii.
Następnie spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta. Tutaj podziwialiśmy piękną architekturę warszawskich kamienic, pałaców i kościołów. Widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, przed którym stoi pomnik księcia Józefa Poniatowskiego i ciekawostkę - dom bez kantów.
Idąc Traktem Królewskim dotarliśmy na plac zamkowy, gdzie z góry spoglądał na nas Zygmunt III Waza. Potem mogliśmy pospacerować po królewskich komnatach, zobaczyć trony, na których zasiadał król, piękne obrazy, m.in. Jana Matejki, niezwykły wystrój komnat.
Podczas naszej wędrówki dotarliśmy także do Ogrodu Saskiego. Pod arkadami kolumnady Pałacu Saskiego, gdzie powstał Grób Nieznanego Żołnierza, byliśmy świadkami zmiany warty. Chwilę wytchnienia zapewnił nam krótki odpoczynek wśród zieleni ogrodu i szumu fontanny.
Kolejny dzień zapowiadał się równie atrakcyjnie. Rozpoczęliśmy go zwiedzaniem Centrum Nauki Kopernik, a następnie przeszliśmy do Biblioteki Uniwersytety Warszawskiego, gdzie spacerowaliśmy wśród aranżacji złożonych z rabat kwiatowych, szklarni, ogrodów ziołowych i trawników na dachu biblioteki. Stamtąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta wokół Wisły.
Kolejnym punktem w naszej wędrówce były Łazienki Królewskie, czyli zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oprócz budynków, takich jak Pałac na wodzie czy rzeźb, np. Fryderyka Chopina znajdują się tam cztery ogrody, w tym chiński.
Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować panu Tomaszowi Bratkowi - zastępcy prezydenta Warszawy. To dzięki jego wsparciu i staraniom nasza wycieczka mogła być tak atrakcyjna.