Informujemy, że w poniedziałek tj. 5 czerwca br. przyjedzie do szkoły fotograf. Uczniowie będą mogli zrobić m.in. zdjęcie grupowe. Poniżej oferta/cennik.
Dla klas I-III będzie ustalony inny termin.
Informujemy, że w poniedziałek tj. 5 czerwca br. przyjedzie do szkoły fotograf. Uczniowie będą mogli zrobić m.in. zdjęcie grupowe. Poniżej oferta/cennik.
Dla klas I-III będzie ustalony inny termin.
Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Jedno słowo – mama, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty.
31maja uczniowie klas I-III, chcąc uczcić ten piękny dzień zaprosili swoje mamy na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Były wiersze, piosenki, układy taneczne, zabawne skecze, prezenty oraz życzenia płynące prosto z małych, ale gorących serc. Uśmiechom i wzruszeniom nie było końca. Zamówiona pogoda dopisała, nie zabrakło także pysznego poczęstunku.
W dniu 30 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego
w Czarncy odbył się powiatowy konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii pod nazwą "1 z 10". Konkurs skierowany był do uczniów klas V – VIII z 20 szkół powiatu włoszczowskiego. Z zaproszenia skorzystało 10 placówek oświatowych.
Honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Gminy Włoszczowa, Starosta Powiatu Włoszczowskiego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Szkoła Językowa Multilingo, co znacznie przyczyniło się do podniesienia rangi tego wydarzenia.
Organizatorem i merytorycznym opiekunem konkursu "1 z 10" był nauczyciel języka angielskiego, pani Anna Brown – Bułatowicz. Dzięki jej zaangażowaniu i pasji zorganizowano i przeprowadzono tę inspirującą rywalizację. Na okoliczność konkursu pani Ania ubrana była w tradycyjny szkocki strój, znany jako kilt. Ten barwny i charakterystyczny ubiór stanowił ciekawy element wizualny i jednocześnie oddawał wyraz pasji do kultury Wielkiej Brytanii, zwłaszcza Szkocji.
Podczas konkursu uczestnicy odpowiedzieli na około 200 zróżnicowanych pod względem stopnia trudności pytań dotyczących historii, geografii, kultury i zabytków Wielkiej Brytanii. Poziom wiedzy uczniów był imponujący, a rywalizacja zacięta.
Zwyciężczynią konkursu została Aleksandra Sobczyk, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Czarncy. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Piśkorska ze Szkoły Podstawowej w Seceminie, natomiast trzecie miejsce przypadło Karolinie Wódkowskiej, uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie. Utalentowane uczennice profesjonalnie zaprezentowały swoją wiedzę.
Ich zaangażowanie i pasja w zgłębianiu tajemnic Wielkiej Brytanii stanowią inspirację dla innych uczniów, a ich sukces jest wynikiem ciężkiej pracy
i determinacji.
Fundatorami nagród w naszym konkursie byli: Szkoła Językowa "Multilingo", Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Czarncy oraz Wydawnictwo Macmillan. Dziękujemy fundatorom nagród za ich zaangażowanie i wkład.
Konkurs "1 z 10" to cenna inicjatywa promująca naukę języków obcych
i rozwijająca zainteresowania kulturowe o Wielkiej Brytanii.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu „1 z 10” oraz ich opiekunom
i zapraszamy na kolejna edycję.
26 maja 2023r. uczniowie klasy czwartej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie po zaliczeniu części teoretycznej (rozwiązywanie testu z pytaniami dotyczącymi ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad obowiązujących pieszych i rowerzystów oraz udzielania pierwszej pomocy) przystąpili do egzaminu praktycznego.
Egzamin praktyczny polegał na ocenie kierującego rowerem umiejętności prawidłowej techniki jazdy oraz prawidłowego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Celem egzaminu było kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu.
Wszyscy zdający uczniowie zaliczyli egzamin z wynikiem pozytywnym.
Serdecznie gratulujemy!
W dniu 11 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna z klasy V w składzie: Hanna Fidera, Karolina Gielec, Kacper Błaut i Adam Wójcik zajęła IV miejsce.
Drużyna z klasy VI w składzie: Natalia Więcek, Mają Bąk i Bartłomiej Staszczyk zajęła VII miejsce. Podczas trwania turnieju uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy o ruchu drogowym, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonywali rowerowy tor przeszkód. Drużynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
5 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I - III przygotowali występ słowno – muzyczny, a uczniowie klasy IV przedstawili w sposób bardzo ciekawy krótką scenkę uzupełnioną narracją, rozbiór Polski przez Austrię, Prusy i Rosję w 1795 roku, który doprowadził do utraty jej niepodległości. Narratorzy w strojach z okresu Sejmu Wielkiego przybliżyli nam historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku. Wyjaśnili, czym jest konstytucja i dlaczego uchwalenie Konstytucji 3 Maja ma tak istotne znaczenie dla historii polskiej i europejskiej demokracji.
Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, to nadal w naszej świadomości zajmują bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich jest pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Efektem ich niestrudzonych wysiłków było odzyskanie przez Polskę niepodległości. To właśnie takie postawy, takie wydarzenia i tacy ludzie budują tożsamość narodową, która pozwala przetrwać każdy, nawet najtrudniejszy czas.
Patriotyczne apele związane ze świętami narodowymi są wspaniałą okazją, by uzmysłowić dzieciom rolę takich słów jak Ojczyzna i patriotyzm.
W dniu 5 maja 2023r. odwiedziła nas Natalia Wójcik - absolwentka naszej szkoły. Natalia obecnie jest uczennicą klasy I ZSL Zagnańsk. Na spotkanie przyjechała z jastrzębiem - Młodym. Opowiadała o swojej pasji - sokolnictwie oraz czym zajmuje się na codzień, będąc członkiem przyszkolnej sekcji sokolniczej wraz z ośrodkiem ptaków drapieżnych. Opowiedziała również o swojej szkole i innych zajęciach dodatkowych na jakie można w niej uczęszczać.
W dniu 19.04.2023 r. został rozstrzygnięty rodzinny konkurs na "LOGO SZKOŁY". Celem konkursu było wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, który wykorzystywany będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych i promocyjnych.
Z nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę i przyznała dwa wyróżnienia. Zwycięską pracę wykonał Adam Wójcik, a wyróżnienia otrzymali: Michał Plich i Hanna Mesjasz. Opiekunami konkursu byli: Zbigniew Hejduk i Beata Słowik.
W ramach realizacji zajęć z zakresu doradztwa zawodowego uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły udali się z wizytą do lokalnych instytucji oraz firm. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Sądu Rejonowego, gdzie Pani Sędzia – Monika Kołdon – Sobańska przybliżyła uczniom charakterystykę miejsc pracy, wymagane wykształcenie, kwalifikacje oraz kompetencje niezbędne do podjęcia pracy w zawodach związanych z prawem.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była Komenda Powiatowa Policji. Nasi uczniowie zostali bardzo miło przyjęci przez st. post. Weronikę Rak – oficera prasowego KPP we Włoszczowie, która zaprezentowała młodzieży ścieżkę edukacyjną i wymagania niezbędne do podjęcia pracy w policji. Policja to instytucja, w której pracują nie tylko osoby noszące mundur. To także miejsce, gdzie zatrudnienie znajdą również pracownicy cywilni.
Następnie udaliśmy się z wizytą do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie, gdzie pod kierunkiem dyrektor produkcji Pani Katarzyny Jońskiej zwiedziliśmy jedną z największych w Polsce przetwórni mleka. Uczniowie mogli obserwować proces powstawania serów i innych przetworów mlecznych. Pani Dyrektor opowiedziała również o możliwościach zatrudnienia i potrzebnych kwalifikacjach, niezbędnych do zajmowania poszczególnych stanowisk pracy.
Ostatnim punktem naszej wyprawy była Piekarnia Cukiernia Tomasz Sosnowski. „Od ziarenka do bochenka lub ciasteczka” – taką drogą oprowadził nas kierownik produkcji. Tutaj mogliśmy zaobserwować pracę na różnych stanowiskach, jak również dowiedzieć się o możliwościach zatrudnienia oraz potrzebnych kwalifikacjach i specyfice zawodów w firmie.
Składamy serdeczne podziękowania za współpracę i możliwość realnej prezentacji instytucji i firm.
W dniu 27 kwietnia w Koniecznie odbyła się XIV edycja Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Włoszczowa. Celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy.
Drużyny mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe w dziewięciu konkurencjach. Zaangażowanie i rywalizacja towarzyszyły wszystkim zespołom. Wybrana 11-stka uczniów z klas I-III naszej szkoły zajęła II miejsce.
Turniej dostarczył niezapomnianych emocji i radości. Dziękujemy uczniom za ogromne zaangażowanie, wysiłek oraz doskonałą współpracę w drużynie.
Z łamańcami językowymi zmierzyli się uczestnicy Powiatowego Konkursu logopedycznego pt: „Łamańce językowe czyli wierszyki łamiące języki” organizowanego przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną we Włoszczowie. Celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej uczniów w dziedzinie poezji, dążenie do poprawności językowej, rozwijanie umiejętności werbalnych oraz dbanie o prawidłową wymowę i czystość językową. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy II Mateusz Fidera, który świetnie poradził sobie z łamańcami językowymi. Mateusz przedstawił trzy wiersze „Gotowała baba barszczyk”, „Żuk i żaba ” oraz „Jerzy”.
Bardzo dziękujemy Mateuszowi za udział w konkursie i życzymy sukcesów .
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, jednocześnie największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego. W naszej szkole ekologiczne święto obchodziliśmy 25 kwietnia.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali apel poświęcony edukacji na rzecz ochrony Ziemi. Na początku apelu uczniowie klasy V przedstawili trochę historycznych faktów i dat związanych z ustanowieniem Dnia Ziemi oraz jak troszczyć się o przyrodę i ją chronić. Przypomnieli jak oszczędzać wodę, energię oraz dbać o czyste powietrze, a także jak ważne jest segregowanie odpadów i ponowne ich wykorzystanie. Następnie dzieci z klasy II przedstawiły inscenizację pt „ Wiosenny teatrzyk ekologiczny” oraz zaśpiewały ekologiczne piosenki. Apel zakończyli uczniowie klasy IV pokazem eko-mody, na którym zaprezentowali swoje stroje wykonane z materiałów, które pochodzą z recyklingu.
Wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!
Pamiętaj! Ty też możesz pomóc naszej planecie.
1. Segreguj śmieci.
2. Oszczędzaj wodę.
3. Ogranicz plastik.
4. Pamiętaj o recyklingu.
5. Oszczędzaj prąd.
6. Bądź świadomym konsumentem.
7. Uświadamiaj innych.
Poniżej pokaz mody ekologicznej w wykonaniu uczniów klasy czwartej:
Piosenka "Poważna sprawa" w wykonaniu Marysi i Ani.
Pokaz mody ekologicznej w wykonaniu uczniów klasy czwartej.
W dniu 23 kwietnia 2023 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły świętowali Dzień Patrona Szkoły Hetmana Stefana Czarnieckiego wspólnie z Towarzystwem Pamięci Hetmana Stefana Czarnieckiego oraz Szwadronem Toporzysko. Wszyscy uczestnicy najpierw wzięli udział w uroczystej mszy świętej, a następnie przeszli w uformowanym pochodzie przed pomnik Hetmana Stefana Czarnieckiego, gdzie nastąpiła druga część uroczystości związanych z Dniem Święta Pułkowego oraz 30-leciem działalności Towarzystwa. W trakcie obchodów zostały wręczone nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Wiedzy “Stefan Czarniecki – bohater narodowy”.
Nagrodzeni uczniowie:
Kategoria – konkurs wiedzy
I miejsce Natalia Gołdyn - Krasocin
II miejsce Rafał Mazur – Konieczno
III miejsce Marcel Marcinkowski – Krasocin
Kategoria – konkurs plastyczny
I miejsce Miłosz Skóra kl. VII Konieczno
II miejsce Maja Grajner kl. VIII Chlewice
III miejsce Mateusz Jaskulski kl. VII Czarnca
WYRÓŻNIENIA
Zuzanna Pentkowska kl. VI Kurzelów
Oliwa Klim kl. VII Krasocin
Klaudia Gołdyn kl. Va Krasocin
Patrycja Chruściel kl. IVa Krasocin
Damian Święcik kl. V Moskorzew
Weronika Marcinkowska kl. VII Dobromierz
Radosław Kowalski kl. V Konieczno
Mateusz Kaczmarski kl. VIII Konieczno
Lena Bartos kl. V Konieczno
Lena Kowalczyk kl. IV Oleszno
Taras Radchenko kl. IV Kluczewsko
Tatiana Siwek kl. VIII Mieczyn
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XII edycji Konkursów Profilaktycznych organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. W tegorocznym Konkursie Wiedzy pod hasłem „Razem przeciwko AIDS i uzależnieniom” brali udział uczniowie klasy VIII: Ola Sobczyk, Milena Walczyk i Patryk Błaut. Natomiast w Konkursie Plastycznym pod hasłem „Depresja w Twoich oczach” udział wzięli uczniowie klasy VIII i VII: Ola Sobczyk, Milena Walczyk, Martyna Fatyga i Mateusz Jaskulski.
III miejsce w Konkursie Wiedzy zajęła Ola Sobczyk. Gratulujemy.
Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom i życzymy sukcesów.
Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie wielkanocnym „Najładniejsza pisanka”.
Celem konkursu jest podtrzymywanie tradycji, popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Zasady uczestnictwa w konkursie:
Ocenie konkursowej podlegają: walory artystyczne, estetyczne, kreatywność prac.
Zapraszam do udziału. Nagrody czekają!
Organizator: Maria Kościołek
O tym, że nauka może być zabawą, przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, którzy 24 marca wzięli udział w zabawie edukacyjnej „Podchody po wiedzę” zorganizowanej przez nauczycieli tej szkoły. Zabawę rozpoczęliśmy od utworzenia zróżnicowanych wiekowo i klasowo sześciu grup. Każda z nich otrzymała mapę z oznaczeniami miejsc, w których znajdowały się poszczególne zadania do wykonania pod okiem nauczycieli. Po rozwiązaniu wszystkich zadań w kolejnych pokojach, każda z grup uzyskiwała określoną ilość punktów oraz kod dostępu do wejścia do następnego pokoju.
Każdy pokój skrywał niecodzienne i zaskakujące zadania, w których uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale też kreatywnością, pragmatyzmem, sprytem, umiejętnością logicznego myślenia oraz współpracy w grupie. Na uczniów czekały matematyczne łamigłówki, zmagania z językiem polskim, kuchnia bez tajemnic, fizyczne i geograficzne odkrycia, angielski escape room oraz historyczne podróże w czasie i przestrzeni.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywali powierzone zadania, chcąc zdobyć jak największą liczbę punktów potrzebnych do zwycięstwa i zdobycia nagrody.
Ta innowacyjna forma nauczania przyczyniła się do niestereotypowego rozwijania kompetencji kluczowych i spojrzenia na naukę przez pryzmat efektywnej zabawy.
Nowa galeria Kolorowy Pierwszy Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I-III została dodana do albumu fotograficznego
Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy ma zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów do udziału w I Wojewódzkim Konkursie "Stefan Czarniecki – bohater narodowy” w dwóch kategoriach:
Konkurs został objęty honorowym patronatem:
Burmistrza Gminy Włoszczowa
Starosty Powiatu Włoszczowskiego
Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty
Posła na Sejm RP Bartłomieja Dorywalskiego
Regulamin_konkursun_20222023.pdf
Regulamin
I Wojewódzkiego Konkursu
“Stefan Czarniecki – bohater narodowy”
I. ORGANIZATOR
Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy
ul. Szkolna 16A, 29-100 Włoszczowa
tel. 413942111
sekretariat@spczarnca.pl https://spczarnca.edupage.org
II. CELE KONKURSU
Celem konkursu jest:
III. ZAŁOŻENIA OGÓLNE
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego.
2. Konkurs będzie odbywał się w dwóch kategoriach:
a. konkurs plastyczny dla klas IV-VIII
b. konkurs wiedzy dla klas VI-VIII
IV. PRZEBIEG KONKURSU
- format nie mniejszy niż A4
- technika dowolna
- prace przekazane na konkurs muszą być własnego autorstwa, bez wcześniejszej publikacji
- każda praca powinna być opatrzona następującymi danymi: imię i nazwisko autora, klasa, nazwa szkoły, imię i nazwisko opiekuna - nauczyciela
- konkurs odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2023r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy,
- konkurs polega na rozwiązaniu testu zawierającego pytania zamknięte i otwarte dotyczące życia i działalności Stefana Czarnieckiego,
- uczniowie biorą udział w konkursie indywidualnie – maksymalnie 2 osoby z danej szkoły.
V. NAGRODY
Literatura:
Podhorodecki L., Stefan Czarniecki, Warszawa 1998, 2009
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!
W szatni szkolnej od jakiegoś czasu znajduje się "kącik ubrań pozostawionych" (uczniowie pozostawili na terenie placówki swoje rzeczy, tj. bluzy, koszulki, buty, spodnie itp.). Bardzo proszę rodziców/uczniów o zweryfikowanie i pozabieranie swoich własności. Pod koniec przyszłego miesiąca ubrania, które pozostaną, będą oddane do recyklingu.
21 marca jest Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa.
W tym dniu uczniowie mogą przyjść w różnych/kolorowych/nie do pary skarpetkach.
W dniach 23 i 24 marca 2023r. w Kościele Parafialnym pw. Św. Floriana w Czarncy odbywają się Rekolekcje Wielkopostne
W wyżej wymienionych dniach porządek pracy szkoły jest następujący:
CZWARTEK – 23 marca 2023r. klasy IV-VIII
8:00 – sprawdzenie list obecności w klasach oraz przejście do Kościoła Parafialnego w Czarncy
8:30 – Msza Św. i nauki rekolekcyjne
9:30 – powrót na zajęcia
PIĄTEK – 24 marca 2023r.
8:00 – sprawdzenie list obecności w klasach oraz przejście do Kościoła Parafialnego w Czarncy
8:30 – Msza Św. i nauki rekolekcyjne
9:30 – powrót na zajęcia
W dniu 17 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy upamiętniono 79. rocznicę bitwy na Zwierzyńcu, która miała miejsce w dniu 19 marca 1944 roku. Tragiczne wydarzenie było skutkiem przeprowadzonej dzień wcześniej akcji zbrojnej Batalionu Partyzanckiego Armii Krajowej pod dowództwem porucznika Mieczysława Tarchalskiego pseudonim “Marcin”. Po przeprowadzeniu udanej akcji jedna z grup partyzanckich biorących udział w zadaniu, pod dowództwem porucznika Zenona Siudy pseudonim “Wolt” przybyła na odpoczynek na Zwierzyniec. Tam śpiących partyzantów odnaleźli Niemcy i w nierównej walce pokonali.
Uczestniczący w uroczystości wysłuchali przedstawionego przez uczniów montażu słowno-muzycznego. Następnie zaproszeni goście złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową, a po odczytaniu Apelu Poległych wszyscy zebrani udali się na mszę świętą w intencji poległych do kościoła parafialnego.
Katarzyna Andzel
Nowa galeria Laboratoria przyszłości - Dzień Pizzy została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 27 lutego br. nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania koncertu w wykonaniu Młodzieżowej Orkiesrty Dętej pod babtutą Michała Dudkiewicza.
24 lutego 2023 r. w naszym oddziale przedszkolnym odwiedziła nas mama jednego z przedszkolaków – Pani Patrycja Wawrzykowska, mama Oliwiera. Pani Patrycja jest biotechnologiem i przyszła do nas, aby opowiedzieć kilka ciekawostek o swoim zawodzie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały informacji o tym, czym zajmuje się biotechnolog i komu potrzebna jest jego praca. Mogły również zobaczyć strój i wyposażenie niezbędne do pracy biotechnologa (fartuch ochronny, okulary i rękawiczki). Największe jednak zainteresowanie wśród naszych kilkulatków wzbudził mikroskop przyniesiony przez Panią Partycję. Dzieci z uwagą i olbrzymim zainteresowaniem przyglądały się bakteriom, włosom, owadom i innym materiałom badawczym przyniesionym przez naszego gościa.
Pani Patrycji serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. Czekamy teraz na następnego Rodzica, który chciałby opowiedzieć nam coś o swojej pracy!
Powered by aSc EduPage