• Regulamin CEiK

Centrum Edukacji i Kultury

im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy

I. Postanowienia ogólne

1. Centrum Edukacji i Kultury im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy (zwane dalej „CEiK”) otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy szkoły oraz w weekendy po wcześniejszym uzgodnieniu.

2. Każdy zwiedzający z chwilą wstępu na teren ekspozycji CEiK, wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.

II. Postanowienia porządkowe

1. Grupy zorganizowane dzieci zobowiązane są przebywać cały czas z opiekunami, z wyłączeniem zajęć organizowanych przez CEiK.

2. Wykorzystywanie wyposażenia CEiK może następować tylko zgodnie z jego przeznaczeniem.

3. Na terenie ekspozycji CEiK obowiązują następujące zakazy:

- wnoszenia przedmiotów, które mogą wyrządzić szkodę innym zwiedzającym przez zanieczyszczenie lub uszkodzenie ciała lub ich mienia albo mogą zanieczyścić lub uszkodzić wyposażenie CEiK,

- wprowadzania zwierząt;

- jedzenia i picia;

- palenia tytoniu;

- dotykania eksponatów;

- utrudniania ruchu zwiedzających w przejściach,

- biegania i głośnego zachowania;

- wchodzenia do stref wyłączonych ze zwiedzania,

- używania telefonów komórkowych w salach ekspozycyjnych,

- otwierania okien,

- wstępu na teren ekspozycji CEiK osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu lub zachowującym się w sposób, który zagraża bezpieczeństwu innych osób lub eksponatów, zakłóca porządek zwiedzania przez innych zwiedzających, narusza ogólnie przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

4. Fotografowanie i filmowanie dokonywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej albo do celów innych niż prywatne lub niekomercyjne wymaga zawarcia umowy z CEiK dotyczącej takiego fotografowania lub filmowania.
        W celu uzyskania informacji co do zawarcia tej umowy należy skontaktować się z sekretariatem CEiK.

5. Jednorazowo w CEiK może przebywać 35 osób.

6. Osoby wchodzące na teren CEiK akceptują fakt, iż wstęp jest jednoznaczny z udzieleniem zgody na nieodpłatne nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu ich wizerunku oraz osób znajdujących się pod ich opieką
        w związku z wizytą w CEiK oraz na wyświetlanie, utrwalanie lub rozpowszechnianie tego wizerunku i głosu w związku
        z promocją CEiK.

7. Wszelkie zniszczenia, awarie i uszkodzenia należy niezwłocznie zgłaszać personelowi CEiK.

8. Za szkody spowodowane przez osoby niepełnoletnie lub członków zorganizowanych grup oraz bezpieczeństwo tych osób odpowiadają ich opiekunowie.

III. Postanowienia końcowe

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą obowiązującą od dnia 2 marca 2015r. do odwołania.

2. Regulamin udostępniony jest w CEiK oraz na jego stronie internetowej.

3. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu.

4. Zmiana niniejszego Regulaminu zostanie podana do wiadomości poprzez ogłoszenie w CEiK oraz na jego stronie internetowej.

• Czarnca
        ul. Szkolna 16a
        29 -100 Włoszczowa
        29-100 Czarnca