Zapraszamy rodziców/prawnych opiekunów z dziećmi urodzonymi w latach 2014-2017 na zajęcia otwarte, które odbędą się 26 lutego 2020r. o godz. 11:00 w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy.
Zapraszamy rodziców/prawnych opiekunów z dziećmi urodzonymi w latach 2014-2017 na zajęcia otwarte, które odbędą się 26 lutego 2020r. o godz. 11:00 w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy.
Zarzadzenie_Nr_0050_6_2020.pdf
Składanie wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego - od 24 lutego do 10 marca 2020r.
oswiadcz-deklarowanego-czasu-pobytu-dziecka-w-przedszkolu.pdf
oswiadcz-zamieszkanie-w-Gminie-Wloszczowa.pdf
owiadcz-o-wielodzietnosci-rodziny.pdf
Składanie wniosków o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej - od 2 marca do 9 marca 2020r.
FACE TO FACE WITH THE WORLD
"Witam serdecznie!
Pragnę złożyć podziękowania i wyrazy uznania dla działań Państwa Szkoły. Szkoła Podstawowa w Czarncy jest jedyną szkołą w Polsce na 278 biorących udział w programie placówek, która ofiarowała ogromną pomoc, serce i przyjaźń zarówno ugandyjskiej szkole jak i osieroconym dzieciom, nad którymi opiekę sprawuje Anthony William Khawesa.
Paczki sprawiły wszystkim dzieciom ogromną radość, po raz pierwszy w życiu dzieci otrzymały m.in. zabawki, odzież, obuwie, artykuły szkolne.
Dziękuję Pani Dyrektor Magdalenie Michałek, nauczycielom, uczniom jak i wszystkim rodzicom. Specjalne podziękowania dla Pani Anny Brown - Bułatowicz naszej koordynatorki programowej.
Mam nadzieję, że przyjaźń międzykontynentalna jest i nadal będzie dla dzieci przygodą i doświadczeniem edukacyjnym.
„Nie możemy pomóc wszystkim, ale jeśli wszyscy zrobią wszystko, aby komuś pomóc, świat będzie lepszym miejscem”
Anna Hora Lis
Face To Face With The World - międzynarodowy program edukacyjny dla szkół."
Szkoła Podstawowa w Czarncy dołączyła do międzynarodowego projektu pod nazwą
"Face to face with the world" w tłumaczeniu - "Twarzą twarz ze światem".
Projekt ten skierowany jest do wszystkich dzieci na świecie - tych z Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu, gdzie dziecięce cierpienia, przemoc, wojny, głód, bieda, wykorzystywanie seksualne, samotność, ciężka praca odzierają je ze szczęśliwego dzieciństwa, jak i do naszych polskich dzieci, które dzięki lekcjom on-line potrafią docenić to, co posiadają, wyzbywają się egoizmu, stereotypowego patrzenia na świat. Projekt skierowany jest też do dzieci, które w wolontariacie potrafią odnaleźć swój cel życiowy, mogą poczuć się docenione, potrzebne, do dzieci, które i w Polsce zaznały przemocy rodzinnej tej fizycznej i psychicznej. W tym programie wiele takich dzieciaków odnalazło się i to wzrusza najbardziej.
Jeśli chcemy zmienić przyszłość - zacznijmy od ukształtowania dobra w naszych dzieciach.
Celem Projektu Edukacyjnego jest:
a) Pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie.
b) Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.
c) Walka z rasizmem i ksenofobią, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka.
d) Nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu.
e) Chęć niesienia pomocy innym.
Realizacja projektu w naszej szkole polegać będzie na przeprowadzeniu min.12 rozmów on-line z dziećmi z Ugandy i ich nauczycielami, z założycielami instytucji oraz na bezpośrednim wsparciu dzieci potrzebujących pomocy.
Nasza szkoła będzie współpracować z koordynatorem panem Anthonym Williamsem- opiekunem sierocińca w Afryce w Ugandzie.
21 stycznia odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas 0-III. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Część artystyczną przygotowały p. Urszula Wiśniewska, Maria Kościołek, Iwona Świetlik i Emilia Zawada. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali się w inscenizacjach teatralnych. Występ wzbogaciły pięknie zaśpiewane piosenki o babci i dziadku. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem kwiatów. Następnie głos zabrała pani dyrektor Magdalena Michałek, która wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.
Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…
Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.
Przez ostatnie dwa tygodnie listopada 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej
im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy (rodzinnej miejscowości hetmana Stefana Czarnieckiego) mieli możliwość wzięcia udziału w akcji „Kufer pełen dziedzictwa”. Uczestnicy przeprowadzonych w tym czasie zajęć w klasach IV – VIII dowiedzieli się, co to jest dziedzictwo kultury oraz w jaki sposób można je chronić. Eksponaty znajdujące się w kufrze wzbudziły zaciekawienie uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem oglądali i opisywali poszczególne przedmioty. Zawartość kufra stała się również pretekstem do swobodnych wypowiedzi dzieci na temat przedmiotów codziennego użytku, które stanowią cenne pamiątki w ich domach rodzinnych.
W dniu 19 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie , dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury w ramach projektu “Zalajkuj Bibliotekę”. Gościem spotkania była pani Anna Czerwińska – Rydel, która przeprowadziła warsztaty literackie. Pani Anna jest nie tylko autorką licznych książek dla dzieci i młodzieży To barwna postać: znany muzyk, pedagog, laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich. Do jej najbardziej znanych książek należą m. in. „Tajemnica Matyldy”, „Listy w butelce”, „Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim” czy „Mój brat czarodziej”. Zajęcia przeprowadziła dla uczniów klas II – V.
W ciekawy sposób opowiadała o „Orderze Uśmiechu”jednym z najpiękniejszych odznaczeń jakie otrzymała od dzieci. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć to wspaniałe odznaczenie i sami podać swoje propozycje jego przyznania.
Następnie pani Anna Czerwińska – Rydel opowiadała o historii powstania książki pt:”Listy
w butelce”poświęconej Irenie Sendlerowej. Uczestnicy spotkania z przejęciem słuchali o sposobach ratowania dzieci w czasie wojny, jakich podjęła się ta odważna kobieta.
Pani Anna odpowiadała na pytania dzieci dotyczące twórczości autorki, jej podróży, zwierzątek domowych, upodobań i zainteresowań.
Na koniec każdy uczeń otrzymał autograf i dedykację w zakupionej książce. Uczniowie spędzili czas w miłej atmosferze. Serdeczne podziękowania dla pani Anny Adamczyk - dyrektor Biblioteki Publicznej we Włoszczowie i Ewy Plich – bibliotekarki z filii w Czarncy.
Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy drugiej Zuzi Rak , która zajęła I miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Feliksa Raka w kategorii klas I-III. Uczestnicy mieli wykazać się talentem literackim oraz wrażliwością na piękno Ziemi Świętokrzyskiej wyrażonej w poetyckim przekazie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 15 listopada w Krasocinie podczas nadania imienia Feliksa Raka krasocińskiej bibliotece. Zuzi życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji i poetyckiego talentu.
We wtorek 29 października uczniowie klas I-IV naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2019 „Zdrowe nutki” na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
Organizatorami konkursu byli: Polskie Towarzystwo Higieniczne, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz zainspirowanie uczestników do poszukiwań treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu.
Wybrani uczniowie wraz z opiekunem, panią Marią Kościołek przygotowali utwór wokalno-muzyczny pt. „Zdrowo żyj”, do którego samodzielnie napisali tekst o tematyce promującej zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Muzykę zapożyczono z płytoteki klas młodszych. Do piosenki dołożono układ choreograficzny z wykorzystaniem kółek hula-hopp. Całości dopełniły stroje przygotowane i zakupione przez rodziców.
Wśród 11 zespołów uczestniczących w konkursie jury dostrzegło umiejętności wokalne i walory artystyczne naszych „zdrowych nutek”, przyznając nam II miejsce w województwie.
Serce w podzięce
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu dziękujemy naszym wychowawcom, nauczycielom, katechetom, którzy otwierali lub nadal otwierają nam okno na świat. To im w tym dniu pragniemy złożyć podziękowania za okazane nam serce, poświęcony czas, za umiejętne rozwiązywanie problemów, wspólne rozmowy, śmiech a czasem dzielony smutek.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy w piątek,
11 października, przygotowali akademię, podczas której podziękowali swoim nauczycielom - tym obecnym i tym, którzy już odeszli na emeryturę. Słowa wdzięczności popłynęły również do wszystkich rodziców – pierwszych nauczycieli, jakich spotykamy na swojej drodze. Za okazane serce uczniowie przynieśli w podzięce bukieciki róż.
Spotkanie w tak licznym gronie stało się także okazją do złożenia przez panią Dyrektor podziękowań i życzeń nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. „Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć” dlatego, składając Wam serdeczne podziękowanie za codzienny trud, twórczą pracę dydaktyczną i wychowawczą, za zaangażowanie i wytrwałość, życzę jednocześnie niegasnącego zapału, bowiem cytując za Cyceronem Sztuka tkwi nie tylko
w posiadaniu wiedzy o czymś, ale także w przekazywaniu jej. Bądźcie zatem sztukmistrzami w swoim fachu, a znakomite osiągnięcia i godna postawa wychowanków, absolwentów niech będą wspaniałą nagrodą i zachętą dla Was do dalszego działania – życzyła pani Dyrektor.
W imieniu całej społeczności szkolnej pani Dyrektor złożyła podziękowania dla organu prowadzącego na ręce pani Moniki Kowalskiej – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich za wsparcie, troskliwą opiekę, przychylność w realizacji inwestycji i możliwość dokonywania zmian oraz doskonalenia wizerunku naszej szkoły.
Nie zapomniano w tym dniu również o lokalnych przedstawicielach instytucji
i stowarzyszeń wspierających szkołę.
Niewątpliwie miłym akcentem uroczystości była niespodzianka - tort z okazji
420. rocznicy urodzin patrona szkoły - Hetmana Stefana Czarnieckiego. „I chociaż nie ma go między nami - jego historia jest wciąż żywa dzięki całej społeczności Czarncy,
a w szczególności dzięki uczniom tej szkoły, która jest żywym pomnikiem Hetmana”- powiedziała pani Dyrektor.
Niech słowa Jana Pawła II: „W wychowaniu bowiem chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – oto, ażeby bardziej «był», a nie tylko więcej «miał» – aby więc poprzez wszystko, co «ma», co «posiada», umiał bardziej i pełniej być człowiekiem – to znaczy, ażeby również umiał bardziej «być» nie tylko z «drugimi», ale także i dla «drugich»” prowadzą nas przez ścieżki naszego życia.
Stefan Czarniecki to niezwykła postać. Jego czyny i zasługi dla obrony kraju nie raz zagościły na kartach historii Polski. Poświęcenie i konsekwentne dążenie do celu, jakim było bezpieczeństwo narodu, sprawiły, że jego postać zagościła w hymnie Polski. Dokonał rzeczy wielkiej - z małej rodzinnej miejscowości Czarncy dotarł na sam szczyt kariery żołnierskiej. Otrzymał tytuł hetmana polnego koronnego - jeden z najwyższych tytułów w wojsku polskim w okresie Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
420. rocznica urodzin Hetmana Stefana Czarnieckiego stała się okazją do uczczenia pamięci wielkiego wodza i patrioty. 29 września na placu szkolnym przed pomnikiem Hetmana Stefana Czarnieckiego w Czarncy spotkali się wszyscy, którzy zechcieli w tym szczególnym dniu złożyć hołd rodakowi. Podczas uroczystości szczególne wyróżnienie spotkało uczniów klasy I, którzy złożyli w tym dniu uroczyste ślubowanie, a poprzez pasowanie zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy. Następnie nasza młodzież przedstawiła krótki montaż słowno – muzyczny, przypominając kim był Stefan Czarniecki.
Kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich to jedno z priorytetowych zadań szkoły. Niewątpliwie udział naszych uczniów w uroczystościach upamiętniających Stefana Czarnieckiego wpisuje się w jego realizację.
W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, POPIERAMY KAŻDY RUCH!
W naszej szkole w czasie najdłuższej przerwy organizowane są zabawy ruchowe w formie tańca przy muzyce (zumba).
Codziennie od 23 września rano zamiast iść do klas na lekcje będziemy rozpoczynali dzień nauki od wspólnych 10-minutowych rozgrzewek. Rozgrzewki codziennie będzie prowadziła inna osoba.
Rozgrywki tenisa stołowego organizowane będą dla wszystkich chętnych uczniów klas 4-8. Uczniowie będą rozgrywali mecze w swoich rocznikach. Na każdym poziomie zostanie wyłoniony zwyciężca.
23 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia, w tym roku pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice mieli wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Oddział przedszkolny oraz klasa I sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy II-VIII zajęły się poboczami dróg w okolicach szkoły oraz terenem parku. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Najwięcej śmieci zebrali uczniowie klasy VII i VIII. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe.
Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.
Czarnca_Regulamin_I-go_Szkolnego_Konkursu.pdf
„Hetman Stefan Czarniecki patron naszej szkoły”
§ 1
I. Cele konkursu:
- zainteresowanie uczniów historią własnej szkoły
- kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły;
- zwrócenie uwagi uczniów na szkołę, w której się uczą, poznanie tradycji i historii szkoły;
- rozwinięcie w uczniach umiejętności samodzielnych poszukiwań materiałów źródłowych;
- rozwijanie zdolności wykorzystania dostępnych materiałów fotograficznych i innych dokumentów do opracowania prezentacji multimedialnej;
- promowanie talentów młodzieży;
- tworzenie trwałej więzi ze szkołą;
- motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej.
§ 2
II. Organizator:
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy.
§ 3
Uczestnicy konkursu: Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV - VIII.
4
Warunki przystąpienia do Konkursu:
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie udziału (wraz z podpisaniem regulaminu) i przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat: „Hetman Stefan Czarniecki patron naszej szkoły”
.§ 5
Sposób przygotowania prac:
Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją warunków niniejszego regulaminu
i jednocześnie oświadczeniem, że wykorzystane do pracy zdjęcia i inne materiały nie naruszają praw autorskich.
§ 6
Zasady oceny przygotowanych prac:
Organizatorzy konkursu przewidują przyznanie nagród dla najlepszych prac oraz pamiątkowych dyplomów dla wszystkich uczestników.
Przy ocenie prac Komisja Konkursowa będzie brała pod uwagę kreatywność oraz oryginalność prezentowanego materiału, a także:
Prace zgłoszone na konkurs przechodzą na własność Organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich prezentowania na stronie oraz podstronach Szkoły Podstawowej w Czarncy.
Oceny i wyboru nagrodzonych oraz wyróżnionych prac dokona powołana przez Organizatora komisja konkursowa.
§ 7
Nagrody:
Organizator konkursu przewiduje przyznanie trzem najlepszym prezentacjom następujących nagród rzeczowych:
I miejsce - bon wycieczkowy na kwotę 100 zł.
II miejsce - bon wycieczkowy na kwotę 75 zł.
III miejsce - bon wycieczkowy na kwotę 50 zł.
§ 8
Termin i miejsce konkursu
w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Czarncy.
Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia
Organizator: Szkoła Podstawowa w Czarncy im. Hetmana Stefana Czarnieckiego
Załącznik nr 1
Oświadczenie
1. Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej prezentacji multimedialnej na Konkurs i posiadam do niej pełnie praw autorskich.
2. Oświadczam, że poprzez wysłanie prezentacji multimedialnej na Konkurs nieodpłatnie przenoszę na Organizatora wszelkie autorskie prawa majątkowe do niej, na wszystkich polach eksploatacji, o których mowa w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631 z pózn. zmianami) oraz wymienionych w Regulaminie konkursu.
3. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dziecka:……………………………………………………………………………………….….. przez Organizatora I Szkolnego Konkursu na prezentacje multimedialna pt. „Stefan Czarniecki patron naszej szkoły” w celach wynikających z regulaminu tego Konkursu, zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z Późn. zmianami).
Wzięcie udziału w Konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych o ile dane takie będą ujawniane w toku Konkursu i w związku z jego przebiegiem. Zgodnie z art. 24 ust. 1 z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883) Organizator Konkursu informuje uczestników Konkursu, iż ich dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane na podstawie wyrażonej dobrowolnie przez uczestnika Konkursu zgody, w siedzibie Organizatora, wyłącznie w związku z wykonaniem postanowień niniejszego Regulaminu.
Podpis rodzica/opiekuna: ……………………………………… Miejscowość, data: …………………………
"Zaczynamy dziś rok wielkiej przygody... Pełen wyzwań, ciekawych doświadczeń, odkrywania talentów
i pomnażania ich, tak by po dziesięciu miesiącach owocnej, wspólnej pracy zbierać obfite i satysfakcjonujące plony" - takimi słowami Pani Dyrektor przywitała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, obecnych na inauguracji roku szkolnego 2019/2020. W sposób szczególny witaliśmy Pana Burmistrza Grzegorza Dziubka, który zaszczycił dziś swoją obecnością naszą placówkę, by wspólnie z całą społecznością szkolną świętować rozpoczęcie nauki w nowym roku szkolnym. Pan Burmistrz życzył uczniom i nauczycielom samych sukcesów,
a rodzicom wielu powodów do dumy z ich pociech. Zachęcał przy tym do jeszcze większej współpracy
w obszarach edukacji, opieki i wychowania.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego wszyscy zebrani uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Pani Dyrektor zaprosiła uczniów, nauczycieli i rodziców do aktywnego udziału w uroczystości 420. rocznicy urodzin Patrona szkoły, Hetmana Stefana Czarnieckiego, które zaplanowano na dzień 29 września 2019r.
Pani Dyrektor podziękowała pracownikom szkoły i nauczycielom za prace przygotowujące rok szkolny.
Następnie przedstawiła kalendarz roku szkolnego:
2 września 2019 (poniedziałek) - inauguracja roku szkolnego 2019/2020
1 listopada 2019 (piątek) - Wszystkich Świętych
11 listopada 2019 (poniedziałek) - Narodowe Święto Niepodległości
23 - 31 grudnia 2019 - zimowa przerwa świąteczna
1 stycznia 2020 (środa) - Nowy Rok
6 stycznia 2020 (poniedziałek) - Święto Trzech Króli
27 stycznia - 9 lutego 2020 - ferie zimowe
9 - 14 kwietnia 2020 - wiosenna przerwa świąteczna
21 - 23 kwietnia 2020 - sprawdzian ósmoklasisty
1 maja 2020 (piątek) - Międzynarodowe Święto Pracy
11 czerwca 2020 (czwartek) - Boże Ciało
26 czerwca 2020 - zakończenie roku szkolnego
Zapraszamy na zapisy do stołówki szkolnej. Obiad w cenie – 4,00zł, prosimy zapisywać się do końca tygodnia
u pani kucharki.
Do końca tygodnia przyjmujemy deklaracje świetlicowe - zapisy u wychowawców, pani M. Kościołek i E. Zawada (godziny pracy świetlicy 12:30 – 14:30).
ROK SZKOLNY 2019/2020 UWAŻAMY ZA OTWARTY!!!
12 czerwca przedszkolaki brały udział w XIII edycji Przeglądu Małych Form Scenicznych Mały Artysta, który odbył się pod hasłem Fabryka Marzeń – kim będę, kiedy dorosnę. Zaprezentowały taniec Copilare Dance Cowboy, za który otrzymali gromkie brawa od publiczności. Michalina Prymas wraz z towarzyszącym jej chórkiem w składzie : Wiktoria Rak, Daria Gębka i Natalia Tylko zaśpiewała piosenkę "Drzwi do kariery". Wszystkie przedszkolaki otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Występy przedszkolaków obserwowali rodzice, którzy mocno trzymali za nich kciuki. Dziękujemy im za pomoc w organizacji występu. Naszym małym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów.
7 czerwca odbył się w naszej szkole apel z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Święto to obchodzi ponad 100 krajów. Ekolodzy od lat zwracają uwagę na problemy związane z ochroną środowiska, na zanieczyszczenie wód, powietrza, kwaśne deszcze niszczące lasy, powiększające się obszary pustyń, ocieplenie klimatu, zmniejszanie się warstwy ozonowej. Święto to obchodzone w szkole miało na celu podniesienie świadomości ekologicznej naszych uczniów w zakresie ochrony środowiska. Hasłem tegorocznych obchodów jest Ochrona zagrożonych gatunków. Uczniowie klasy I przedstawili inscenizację, a uczniowie klasy VI przygotowali projekt o gatunkach zagrożonych w Polsce. Zmiany jakie pod wpływem działalności człowieka dokonują się w środowisku naturalnym spowodowały, że wiele gatunków z naszej fauny i flory gwałtownie zmniejsza swoją liczebność. Jeśli chcemy pomóc zwierzetom, które zagrożone są wyginięciem w Polsce, a przynajmniej nie szkodzić, możesz coś zrobić, niezależnie kim jesteś. Będąc np: w górach nie zaśmiecaj środowiska, nie wykraczaj poza wyznaczone szlaki turystyczne.
Wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo i przyszłe losy zwierząt na naszej planecie.
W dniu 10 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły z radością przyłączyli się do czwartej edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w ilości czytających na przerwie „IV Przerwa na czytanie”, która została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2019r. Uczniowie klas I - VIII czytali książki przyniesione z domowych biblioteczek lub wypożyczone ze szkolnej biblioteki na dwóch przerwach. W sumie w czasie dwóch przerw czytało 72 uczniów. Do akcji przyłączyły się również dzieci z oddziału przedszkolnego i chociaż same nie potrafią jeszcze czytać, chętnie słuchały baśni czytanych przez Panią.
Powered by aSc EduPage